Oczko

Dobór roślinności do oczka wodnego i walka z glonami

Dobór roślinności do naszego oczka wodnego nie powinien być przypadkowy. Oczka wodne z  dobrze dobraną fauną i florą będą ozdobą naszego ogrodu przez długi czas.
Powszechnie oferowane środki do oczek mogą zapewnić nam skuteczność jedynie przy odpowiednich nakładach pracy własnej.

Walka z glonami może odbywać się również poprzez  dobór roślinności i mieszkańców zbiornika. Komponowaniem roślinności możemy zająć się sami lub zatrudnić w tym celu wykwalifikowanych fachowców.

Bezpośrednie otoczenie oczka powinny zapełniać rośliny bez wielkich wymagań oraz dobrze znoszące okresowe podtapianie np.: kaczeniec wodny lub tatarak zwyczajny. Nieco dalej możemy posadzić rośliny żyjące w środowisku wilgotnym czyli np.: pierwiosnki. Do zapełnienia naszego oczka możemy użyć lilii wodnych popularnie nazywanych grzybieniami.

Ogrodowe oczko wodne z powodzeniem może służyć za mieszkanie zwierzętom wodnym takim jak karpie, liny czy też karasie. Wybór konkretnego gatunku dla oczka wodnego zależy od wielkości naszego zbiornika.

Jeśli myślimy o basenie w ogrodzie – warto kupić preparat na glony. Basen nie styka się z roślinami ogrodowymi i nie powinno mieć wpływu na ich wzrost. Taki środek na glony nie nadaje się w otwartych zbiornikach i oczkach wodnych.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz