greenhouses-1406881-1280x960

Szklarnia

Wielką zaletą szklarni jest to, że uprawia się tam rośliny niezależnie od pory roku. Warto jednak zaznaczyć, że mimo zautomatyzowania wielu czynności utrzymanie w niej odpowiednich warunków i tak wymaga pracy. W ogrodach jest tak, że duże ogrody wymagają więcej pracy w szklarniach jest inaczej tutaj te mniejsze są bardziej pracochłonne.

Oczywiście jak to sugeruje nazwa najlepszym materiałem szklarni jest szkło, ale można też spotkać szklarnie zrobione z innego materiału. Nie można nikomu narzucić jak ma prowadzić swoją szklarnię, jednak powinna być ona wyposażona między innymi w ogrzewanie czy oświetlenie.

Wiadomo, że jeśli w szklarni będą panowały odpowiednie warunki to rośliny szybciej urosną, a co za tym idzie szybciej wydadzą plony. Jak już szklarnia ogrodowa będzie odpowiednio wyposażona trzeba baczną uwagę zwracać na wszelkie szkodniki, które też lubią takie warunki. Niezależnie od wielkości i wyposażenia szklarni trzeba w nią włożyć trochę pracy, aby potem móc się cieszyć z obfitych plonów.

Na pewno wyzwaniem jest dostarczenie do szklarni ogrodowej ciepła. Można to robić ogrzewając ją zewnętrznie lub stosować nowoczesne metody np. dogrzewanie panelami słonecznymi.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: